Śmieciarka to pojazd, który widujemy na ulicach miast praktycznie każdego dnia. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak działa i z czego jest zbudowana klasyczna śmieciarka?

Kilka słów o śmieciarce.

Śmieciarka – samochód komunalny zbudowany z reguły na podwoziu samochodu ciężarowego. Jej funkcją jest zbiórka odpadów komunalnych oraz ich wywóz na wysypiska śmieci lub do miejsc ich utylizacji.
Kluczem do działania tej przedziwnej maszyny jest aparat zasypowy, który opróżnia pojemnik z odpadami, uprzednio go unosząc i obracając, co umożliwia wysypanie zawartości. Nasze śmieci trafiają tym samym do odwłoka z wanną załadowczą, gdzie są prasowane i skąd wędrują do skrzyni ładunkowej. W skrzyni ładunkowej gromadzone są sprasowane odpady do momentu opróżniania śmieciarki. Celem opróżnienia wnętrza śmieciarki należy uruchomić płytę nośną, która transportuje odpady w kierunku płyty wypychowej, ta z kolei odpowiada za wypchnięcie śmieci z pojazdu na wysypisku. Mechanizm funkcjonowania śmieciarki nie jest jakoś szczególnie skomplikowany, ale co robić gdy coś się zepsuje?

Dostępność części zamiennych do pojazdów komunalnych.

W dobie rozwiniętych technologii nie jest już na szczęście problemem zdobycie poszczególnych części zamiennych do śmieciarek. Kiedyś nawet mała śmieciarka nie funkcjonująca jak należy stanowiła duży kłopot dla jej właścicieli. Dziś oryginalne części zamienne do śmieciarek łatwo zdobyć. Ponadto na rynku wiele firm zajmuje się naprawą stricte pojazdów komunalnych. Posiadają w swoich zbiorach części zamienne do najbardziej wadliwych urządzeń w tego typu samochodach, między innymi zamienniki do: przekładni, kompresorów, przycisków elektrycznych czy przekaźników.
Każde większe miasto posiada swój serwis komunalny, który oferuje zarówno kompleksowe remonty jak i sprzedaż detaliczną oryginalnych części do śmieciarek, zamiatarek ulic i tym podobnych pojazdów.

Szukasz oryginalnych części do śmieciarek? Koniecznie odwiedź serwis komunalny w twoim regionie. Specjaliści chętnie doradzą Ci co wybrać.