Warsztat samochodowy – wiedza praktyczna

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym pracują ludzie z wielką pasją i zamiłowaniem do motoryzacji. Poza codzienną pracą fizyczną, która w głównej mierze koncentruje się na naprawie pojazdów fachowcy ci posiadają także ogromną wiedzę z zakresu budowy i eksploatacji samochodów, czy motocykli. Dlatego też z wielką uwagą wsłuchujemy się w ich porady i bardzo często konsultujemy z nimi wszelkie problemy związane ze swoją maszyną. Mechanik bowiem operuje nie tylko wiedzą teoretyczną. W tym przecież zawodzie każdego dnia zdobywa się nowe doświadczenie. Ponadto w dobie szybkiego tempa rozwoju technologii bardzo istotne jest ciągłe kształcenie się, aby móc być na bieżąco z aktualną skomplikowaną konstrukcją, szczególnie elektroniczną nowoczesnych aut.

Przygotowanie motocykli na zimę – ważne porady z warsztatu samochodowego


Zamiłowanie do motocykli i radość z jazdy na motorze najczęściej obserwujemy w tak zwanym sezonie motocyklowym. Pojazdy takowe mają całą rzeszę wielbicieli, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Osoby te, nie da się ukryć, łączy szczególna więź ze swoim wehikułem. A co za tym idzie niezwykle ważna dla nich jest dbałość o swój motor i odpowiednia konserwacja na czas jego spoczynku. Dlatego warto znać podstawowe zasady zabezpieczenia pojazdu przed kolejnym sezonem. Bardzo trafionym zaś punktem odwiedzin dla osób nie posiadających fachowej wiedzy jest dobry warsztat samochodowy, w którym pracują profesjonaliści również darzący szczególnym szacunkiem motory. Bo przecież najbardziej zależy nam na tym, aby nasz ukochany pojazd trafiał zawsze w dobre ręce. Sprawdźmy zatem w jaki sposób najlepiej przygotować swój motor na zimę.

Zimowanie motocykla – czynności wstępne

Motor w okresie zimowego przestoju powinien być zabezpieczony bez niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, czyli niską temperaturą oraz opadami. W pierwszej kolejności jednak maszynę należy solidnie wyczyścić z zalegającego na przykład błota, smaru czy kurzu. Proces mycia pojazdu powinien odbyć się przy użyciu odpowiednich środków czyszczących, które dodatkowo zabezpieczą specjalną powłoką poszczególne detale przed korozją. Kolejny etap stanowi smarowanie elementów, takich jak: łańcuch, linki, sprzęgła, łożyska oraz dźwignie. Nie możemy zapomnieć jednocześnie o zabezpieczeniu uszczelek oraz aluminiowych i chromowanych powierzchni zewnętrznych.

Konserwacja motocykla i co więcej?

 

Wszelkie czynności konserwacyjne mają na celu zabezpieczenie pojazdu przed procesem korozji. A takiemu ulega między innymi układ paliwowy. Stąd też warto zabezpieczyć zbiornik paliwa, uzupełniając go do pełna, aby nie zbierała się w nim w okresie przestoju woda. W efekcie może ona przyczynić się do rdzewienia metalu. Bardzo ważnym elementem każdego pojazdu jest ponadto akumulator. Dbając o jak najdłuższą żywotność baterii nie należy pozwalać na jej całkowite rozładowywanie. Dlatego też nie wolno zapomnieć o jej okresowym doładowywaniu. Kolejnym niezwykle istotnym dla właścicieli zadaniem podczas zimowania motoru jest przestawianie co pewien czas maszyny, oczywiście w suche i czyste miejsce. Czynność ta zapobiega powstawaniu odkształcenia opon. W okresie garażowania warto też zwiększyć ciśnienie w oponach i co pewien czas je obracać.

Przegląd motoru – sprawdzony warsztat samochodowy

Każdy właściciel motoru raczej posiada podstawową wiedzę na temat swojego jednośladu. Jednak nie zawsze jest on fachowcem w zakresie jego szczegółowej budowy, a tym bardziej nieco skomplikowanej konstrukcji konkretnych układów. Dlatego warto mieć swój zaprzyjaźniony serwis samochodowy, który zajmuje się także naprawą, przeglądem i konserwacją motocykli, taki jak np. GARAGE 66 w Rzeszowie. Pamiętajmy, że profesjonalne podejście i dbanie o swój pojazd przekłada się nie tylko na piękny efekt wizualny maszyny, ale przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo podczas podróży.