szybki samochód

Każdy fan motoryzacji wie, że prędkość i przyspieszenie stanowią jedne z najistotniejszych parametrów, które różnicują poszczególne modele samochodów. Obsesja na punkcie prędkości w namacalny sposób jest widoczna na torach wyścigowych, a także w testach prędkości produkowanych pojazdów. Niektóre marki ścigają się ze sobą tworząc samochody tylko po to, aby pobić rekord szybkości. Zazwyczaj są to pojazdy produkowane w bardzo limitowanych wersjach, które kosztują miliony i nie są dedykowane standardowym odbiorcom. Jednocześnie, samochody te pomimo, że są piękne i szybkie- raczej nie sprawdzają się w codziennej praktyce, gdyż w naszej szarej codzienności właściwie nie mielibyśmy okazji na osiąganie prędkości, do jakich zostały stworzone. Tymczasem, istnieją też szybkie samochody klasy średniej, które również mają sporą moc, którą zawsze można przetestować jadąc autostradą lub też drogą szybkiego ruchu. Nie są to modele najszybsze ani najdroższe, jednakże ich osiągi powinny być dla standardowego użytkownika co najmniej zadowalające.

Ogromny potencjał samochodów kompaktowych

Na rynku znajdują się naprawdę rewelacyjne samochody kompaktowe, które umożliwią nam przyspieszenie do 100 km/h, a także pozwolą nam na prędkość maksymalną, która naprawdę nas zaskoczy. Modele te posiadają silniki mechaniczne na poziomie 300 KM, co sprawia, że są mocne i tę moc da się odczuć. Jak przystało na segment samochodów kompaktowych, mają zwartą, minimalistyczną i nie rzucającą się w oczy budowę, która skrywa w sobie ogromny potencjał. Jeśli chodzi o pojemność silnika to zazwyczaj są to wersje o pojemności dwóch litrów. Wśród tego typu samochodów kompaktowych znajdziemy takie modele jak Ford Focus ST, Honda Civic Type-R czy Seat Leon Cupry ST 4Motion. Silniki, które posiadają te samochody mogą posiadać dodatkowo turbodoładowanie, a także napęd na obie osie.

Szybkie samochody miejskie

W samochodach miejskich tkwi ogromny potencjał jeśli chodzi o prędkość, chociaż tak naprawdę nie do tego konkretnie celu zostały one stworzone. Ich atutem jest jednak bardzo kompaktowy wygląd, który w połączeniu z dużą mocą silnika pozwala na osiąganie naprawdę przyzwoitych prędkości. Wśród typowych aut miejskich z tak ogromnym potencjałem możemy znaleźć chociażby Volkswagena Polo GTI. W niecałe 7 sekund będziemy z nim w stanie osiągnąć prędkość do 100 km/h, co jest naprawdę przyzwoitym wynikiem.

Jak więc widać, niekoniecznie potrzebny jest tutaj Merceder czy BMW, chociaż w przypadku tych marek samochodów również będziemy mogli liczyć na modele zaskakujące pod katem osiągów i prędkości maksymalnej. Nawet niepozornie wyglądające samochody miejskie mogą mieć potencjał, któy może zaskakiwać, ale co najważniejsze- który może się ujawnić podczas ich typowego, klasycznego sposobu użytkowania. Zakup takiego pojazdu będzie więc z pewnością dobrą decyzją.