Każdemu właścicielowi auta zależy, aby w odpowiedni sposób o nie zadbać. Wykonuje regularne przeglądy, a usterki stara się rozwiązywać w możliwie najkrótszym czasie. W tym wszystkim nie możemy zapominać i o oponach, które są naszą pierwszą linią obrony zapewniającą bezpieczeństwo…

  1. Weryfikacja stanu bieżnika.
  2. Opony na zmieniające się pory roku.
  3. Odpowiedzialne podejście.
  4. Gdzie kupować opony?

Opony w samochodzie są jedynym elementem w całym pojeździe, który styka się bezpośrednio z jezdnią. Naturalnie więc powinniśmy dbać o nie w szczególny sposób, doskonale zdając sobie sprawę, że od ich stanu zależy bezpieczeństwo nasze, ale również i przewożonych pasażerów. Pamiętając o kilku podstawowych poradach, będziemy przygotowani na każdą pogodę, jak i obecnie panujące warunki na jezdni.

Weryfikacja stanu bieżnika

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy zawsze pamiętać, jest regularne sprawdzanie, w jakim stanie są nasze opony. Znajdujący się na nich bieżnik zarówno chroni koło przed uszkodzeniami, jak i zapewnia przyczepność podczas jazdy. Jeśli jest w złym stanie, zużyty przez lata pracy, jesteśmy w znacznie większym stopniu narażeni na wpadnięcie w niekontrolowany poślizg. Co więcej, bieżnik opony odprowadza błoto czy też śnieg, dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu.

Opony na zmieniające się pory roku

Równie istotna jest również wymiana opon podczas zmieniających się pór roku. Podróżowanie cały rok czy to na oponach letnich, czy zimowych jest niebezpieczne, ale i kosztowne, gdyż zestaw zimowy latem będzie zużywał się o wiele szybciej. Widząc więc zmieniającą się pogodę, a także upływający czas, warto wybrać się do wulkanizatora w celu dokonania wymiany, pamiętając, że chodzi tutaj o nasze własne zdrowie.

Odpowiedzialne podejście

Wyraźnie więc widać, że wszystko zależy od naszego indywidualnego podejścia do tematu, odpowiedzialności i pamięci. Jeśli chodzi o opony, nie warto szukać oszczędności, przeciągając kupno nowego kompletu czy też wymiany na zestaw zimowy (lub letni), tego typu podejście bardzo szybko może okazać się katastrofalne w skutkach.

Gdzie kupować opony?

Naturalnie rodzi się więc pytanie, gdzie w takim razie kupować nowe opony, abyśmy mieli pewność, że nasz wybór padł na możliwie najlepsze produkty dostępne na rynku. Praktyka pokazuje, że idealnym do tego miejscem okazuje się być sklep: Noweopony.pl, który zapewnia swoim klientom opony czołowych producentów w korzystniej cenie, będąc ich oficjalnym dystrybutorem.

undefined