samochód terenowy

Samochód terenowy już z samej definicji jest samochodem do zadań specjalnych. Warto jednak pamiętać, że moda na ten typ samochodów sprawiła, że na rynku pojawiły się modele stylizowane na terenowe, które jednak nie spełniają takiej funkcji jak te prawdziwe terenówki. Bowiem bez mocnego silnika o sporej pojemności, przyzwoitej ilości koni mechanicznych oraz napędu na cztery koła raczej daleko w teren nie wyjedziemy- a jeśli wyjedziemy to możemy nie wrócić. Powinniśmy więc zadać sobie pytanie, czy podoba się nam taki styl, ale tak naprawdę nie są nam potrzebne najistotniejsze funkcje samochodu terenowego, czy może faktycznie chcemy jeździć po leśnych drogach, górskich ścieżkach i błotnistych szlakach. Wówczas najlepsze samochody terenowe to takie, które w codziennej praktyce wybawią nas niemalże z każdej opresji. Duże, masywne z solidnym podwoziem- takie modele powinny nas zainteresować.

Auto nie tylko od święta

Dobrze wyposażonym samochodem terenowym będziemy mogli wybrać się na weekendową wycieczkę, ale też na wakacyjny wyjazd. Są to też takie samochody, które są masywne, ale pomimo tego- bardzo dobrze i komfortowo się je prowadzi na co dzień. Jedyny problem, jaki możemy dostrzec to ze znalezieniem odpowiednio dużej przestrzeni do parkowania w mieście. Z tym powinniśmy jednak sobie poradzić, zwłaszcza jeśli faktycznie chcemy kupić samochód marzeń- odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Prosty, ale jakże funkcjonalny Land Rower

Kultowym pojazdem tego typu jest Land Rover Defender, którego nadal można spotkać na drogach. Samochód ten sprzedawany jest w dwóch wariantach- krótszym oraz dłuższym, co wpływa też na cenę, która może wynieść od około 140 do 190 tysięcy złotych. To, co przemawia za Land Rowerem to naprawdę bardzo długa historia jego produkcji- można spokojnie stwierdzić, że mogło go sprawdzić w praktyce więcej niż jedno pokolenie. W niedalekiej przyszłości za pewne pojawi się następca tego kultowego samochodu, w którym już nie będziemy mieć do czynienia z silnikiem diesla i gdzie znajdziemy filtr cząstek stałych jako krok dalej w stronę ekologicznego trybu życia. O Land Rowerach mówiło się i w zasadzie nadal się mówi, że są samochodami niemalże niezniszczalnymi, których nie powinno nam być szkoda nawet na najgorsze bezdroża. Jeśli więc bliski naszemu sercu jest off-road i wakacje w dziczy- ten samochód na pewno będzie mógł nam towarzyszyć i dotrzyma nam kroku.

Toyota również ma szansę bardzo dobrze się sprawdzić

Japoński producent bardzo dobrych jakościowo samochodów różnego typu słynie także z Land Cruisera, czyli kolejnego, kultowego samochodu na off-road. W ofercie można znaleźć wiele modeli poprzedniej generacji, mniejszą wersję tego samochodu o nazwie Prado, a także topowy bestseller tej kategorii, czyli model V8. Jak przystało na Toyotę, wszystkie Land Cruisery- a marka wypuściła ich sporo- charakteryzowały się solidnością wykonania, ogromną wytrzymałością i niezawodnością niemalże w każdym terenie.