Auta poleasingowe to

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
3. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Leasing to specyficzna forma umowy zawierana zwykle między dealerem aut a firmą. Pozwala uzyskać lepsze warunki niż typowy kredyt na zakup samochodu, a dodatkowo niesie również kilka innych przywilejów. Gdy okres spłacania leasingu się kończy firma ma możliwość wykupić samochody flotowe zgodnie z zawartą umową lub zdać je i wziąć następne. Dzięki temu wiele firm posiada całkiem nowe floty dla pracowników, co zapewnia im bezpieczeństwo oraz umożliwia odpowiednią prezencję marki przed klientem. Dla rynku jest to również atrakcyjna sytuacja, ponieważ jesteśmy w stanie zakupić samochód w średnim wieku za całkiem przyzwoite pieniądze. Z tego właśnie powodu aukcje samochodów poleasingowych są bardzo popularne.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Wylicytować auto poleasingowe może każdy, zarówno będąc osobą fizyczną jak i prowadząc swoją firmę. W przypadku gdy bierzemy auto na przedsiębiorstwo możemy również liczyć na odliczenie VAT, ponieważ na samochód poleasingowy jak najbardziej można wystawić fakturę. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń i każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w aukcji może wylicytować samochód i bez problemu go zakupić. Warto jednak się spieszyć jeżeli mamy na oku jakiś konkretny model, ponieważ ze względu na charakter sprzedaży sytuacja w firmach obsługujących aukcje aut poleasingowych jest zwykle dość dynamiczna.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Oczywiście największy procent aukcji poleasingowych stanowią najbardziej popularne auta flotowe. Możemy tu więc znaleźć modele spod marek Volkswagena, BMW, Skody czy Toyoty, ale również często natrafimy na Renault czy Forda. Czasem zdarza się że na aukcje samochodów poleasingowych trafiają również większe perełki, jednak jest to sytuacja raczej rzadko spotykana i jeżeli chcemy “zapolować” na pojazd klasy premium, musimy uzbroić się w cierpliwość i być szybcy. Wiele modeli aut poleasingowych w atrakcyjnych cenach znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/aukcje-poleasingowe.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Samochody poleasingowe zwykle są bardziej atrakcyjne od tych które możemy znaleźć w skupach aut. Po pierwsze mają dobrze udokumentowaną historię, ponieważ firmy muszą bardzo dbać i rozliczać się ze stanu swojej floty. Nie ryzykujemy więc zakupu pięknego z zewnątrz pojazdu, który po krótkim czasie okazuje się być studnią bez dna. Decydując się na auto zakupione na aukcji poleasingowej mamy również większą szansę na to, że nie padniemy łupem oszusta – tego typu licytacje odbywają się przez wyspecjalizowane w sprzedaży podobnych aut firmy, dzięki czemu zawsze wiemy od kogo nabywamy pojazd i gdzie w razie problemów się zgłosić.

Wybierając auto poleasingowe musimy pamiętać że może nie być ono tak świeże jak pojazd tego samego modelu używany prywatnie, jednak właśnie dlatego możemy liczyć na lepszą cenę. Jeżeli chcemy sprawić, by kupiony samochód znów błyszczał, warto po zakupie zabrać go do “samochodowego SPA”, czyli na detailing.