lokalizacja biura

Dla niektórych przedsiębiorców kwestia lokalizacji jest jedną z najbardziej kluczowych podczas poszukiwań lokalu do wynajęcia. Inni są otwarci na każdą możliwą opcję biorąc pod uwagę konieczność dojazdów na rzecz niższego czynszu. Jeszcze inni celowo szukają lokali w nieco spokojniejszej okolicy tak, aby mieć darmowy parking dla pracowników i dla siebie samych, a także dla klientów, co w zatłoczonych centrach miast jest praktycznie niewykonalne. Szukając lokalu do wynajęcia za pewne bardzo szybko zorientujemy się, że kwestia lokalizacji ma ogromny wpływ na cenę. Niejednokrotnie można spotkać się z sytuacją, kiedy lokalizacja czy też „prestiżowy adres” jest w stanie windować cenę nawet kilka razy wyższą od lokali na przedmieściach. Warto więc już na starcie zastanowić się, jak bardzo dla nas samych istotna jest ta lokalizacja, czy bierzemy pod uwagę dojazdy do biura i czy bylibyśmy w stanie przystać na wynajęcie miejsc parkingowych w sytuacji, kiedy w danej lokalizacji nie byłoby innego wyboru.

Mimo wszystko, lokalizacja to nie jedyny, ważny aspekt podczas wynajmu

Prestiżowy adres może kosztować sporo, ale są także i inne aspekty, które mogą sprawić, że cena najmu będzie wysoka. Jest to na przykład metraż, a także jego wyposażenie i standard, w jakim obiekt jest utrzymany. Nowy, dopiero co wykończony lokal w ramach niedawno ukończonej przez dewelopera inwestycji, nowocześnie zaprojektowany i wyposażony na pewno będzie miał wyższą cenę najmu od lokalu do remontu, który dopiero trzeba dostosować do własnych preferencji, a często niejednokrotnie dodatkowo zainwestować, aby przestrzeń ta dobrze się prezentowała. Kolejnym istotnym aspektem jest to, w ramach jakiego budynku znajduje się lokal. I tutaj bardzo często są dwie, skrajnie różne opcje- lokal może być w nowoczesnym biurowcu, ale równie dobrze ciekawego biura można szukać w zabytkowych, historycznych kamienicach, które bez wątpienia mają swój klimat. Za pewne każdego będzie interesowało coś odrobinę innego.

O tym jak wybrać właściwe miejsca parkingowe dla pracowników przeczytasz na https://www.herbewo.krakow.pl/blog/istotne-kwestie-przy-wynajmie-biura-parking/.

Poszukiwania najlepiej rozpocząć z wyprzedzeniem

Im większe mamy wymagania, co do poszczególnych cech takiego lokalu, tym więcej czasu możemy potrzebować na jego znalezienie. Warto także pamiętać o tym, że zima jest zdecydowanie najgorszym czasem, kiedy liczba ofert może okazać się nieporównywalnie mniejsza do tej ilości ogłoszeń, które pojawiają się w sezonie. Musimy być też przygotowani na to, że w wynajmie wielu nieruchomości pośredniczą agencje, co w praktyce oznacza konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Mając odpowiedni zapas czasu w znacznie mniejszym stopniu będziemy zmuszeni do tego, aby iść na kompromisy. Jeśli jeden lokal nie przypadnie nam do gustu podczas oględzin- możemy zobaczyć jeszcze przynajmniej kilka innych, aby mieć większą wiedzę na temat tego, co w danej cenie będzie dla nas osiągalne. Najlepiej od razu solidnie przygotować się do poszukiwań mając listę najważniejszych aspektów nowego lokalu oraz analogicznie listę tych cech, z których bylibyśmy w stanie zrezygnować na rzecz niższej ceny.