Dbanie o swój samochód to w dzisiejszych czasach nie tylko wizyty u mechanika czy na stacji benzynowej. To także “suplementy” poprawiające jakość działania Twojego samochodu. Preparat do regeneracji silnika czy preparat do czyszczenia silnika są tego najlepszym przykładem.

Czy istnieje preparat do regeneracji silnika?

Odpowiedź na to pytanie jeszcze do niedawna nie była twierdząca. Teraz możesz sobie na to pozwolić. Wszystko dzięki tajemniczemu pojęciu, jakim jest ceramizacja. Silniki, skrzynie biegów oraz urządzenia, w których występuje tarcie metalu o metal będą wdzięczne za użycie tego środka. Ceramizer dodany do oleju silnikowego ułatwia rozruch zimnego silnika. Ci, którzy stosowali ten środek odczuli zwiększenie dynamiki pojazdu. Zmniejsza także zużycie oleju silnikowego.

W jaki sposób odbywa się regeneracja silnika?

W klasycznym rozumieniu musiałbyś oddać samochód do mechanika. Ten przeznaczyłby sporo czasu na wyjęcie serca samochodu, jego przejrzenie i regenerację. Możesz domyślać się, że nie trwa to tyle, co przy wymianie oleju. W przypadku środka o nazwie Ceramizer, warstwa mająca chronić silnik (warstwa ceramiczna) powstaje dzięki dyfuzji cząsteczek środka i cząsteczek metalu, które przemieszają się w oleju. One tworzą warstwę ochronną.

Olej silnikowy z dodatkiem Ceramizera już po 200 kilometrach po wlaniu wykazuje zdecydowaną poprawę jakości działania twojej maszyny. Nie chodzi nawet o kwestię zabezpieczenia silnika, ale o faktyczny wpływ na jego pracę. Przede wszystkim wyrównuje pracę silnika – modeli silników zasilanych gazem, silników czterosuwowych benzynowych oraz innych modeli. Różnicę zauważysz nawet w cylindrach silnika LPG, Diesel’a, CNG, BIO, a także hybrydowych.

Pełne działanie tego środka jest do odczucia po 1200 kilometrach. Proces tworzenia warstwy regeneracyjno-ochronnej trwa 1 500 kilometrów. Trwałość powstałej powłoki to – według zapewnień producenta – około 70 000 km przebiegu. Pilnując tego momentu, warto powtórzyć zabieg i wlać kolejną dawkę Ceramizera.

Co ułatwi rozruch zimnego silnika i nie tylko?

Ceramizer to nie tylko środki do silnika, skrzyni biegów czy innych mechanizmów. To także uszlachetniacz do paliwa, który zmniejsza zużycie paliwa nawet do 4%. Pozwala również na ułatwienie rozruchu zimnego silnika. Bardzo ciekawą opcją jest fakt, iż uszlachetniacz do paliwa pozwala na zmniejszenie skutków używania paliw gorszej jakości.

Ceramizer to także dodatek do hydraulicznych układów wspomagania kierownicy. Zmniejsza opory przy normalnej eksploatacji samochodu. Eliminacja zgrzytów przy zmianie biegów? To również możliwe z Ceramizerem. Po zastosowaniu preparatu, możesz podobnie jak w przypadku środka do silnika, zauważyć lepszą pracę mechanizmów.